Home » Bankai » Bankera įsigijo veikiantį banką

Bankera įsigijo veikiantį banką

bankera ico

Lietuvių kuriamo kriptovaliutų banko Bankera steigėjai iš verslininko Viliaus Kavaliausko įsigijo Vanuatu veikiantį banką „Pacific Private Bank“.

Banką įsigijo trys „Bankeros“ steigėjai – Vytautas Karalevičius, Mantas Mockevičius ir Justas Dobiliauskas, pranešė Bankera.

Bankera šiuo metu vykdo pirminį savo leidžiamos kriptovaliutos platinimą (angl. initial coin offering, ICO) ir per jį jau yra pritraukusi daugiau nei 82 mln. Eur. Nors ICO dar nesibaigė, jis jau yra sėkmingiausias pagal pritrauktą lėšų sumą iš visų lietuvių vykdytų ICO. Teigiama, kad pagal pritrauktų investuotojų skaičių (67.000) tai yra didžiausias kada nors vykęs ICO pasaulyje, o pagal pritrauktą sumą patenka tarp 10-ies didžiausių.

–>Kaip dalyvauti Bankera ICO?<–

Įsigydama banką, Bankera išsprendė licencijavimo klausimą – kuriama finansų įstaiga kol kas oficialiai nebuvo bankas, nes neturėjo jokios šalies licencijos.

„Banko pirkimą nulėmė tai, kad gerai pažįstame ten dirbančią komandą, matome didelį potencialą Australijos ir pietų Ramiojo vandenyno regionuose, o pats bankas turi stiprią infrastuktūrą, naujovėms imlią klientų bazę ir 20-ies metų įdirbį. Šiuo metu siekiame padidinti banko efektyvumą panaudojant „blockchain“ sprendimus klientų identifikavimui bei tarpbankiniams mokėjimams. Taip pat aktyviai ieškome talentingų finansų ir IT specialistų, kurie norėtų pasinaudoti unikalia galimybe ir bent keletą metų padirbėti Vanuatu“, – sako p. Karalevičius.

Jo teigimu, „Bankeros“ banką planuojama jungti į „Ripple“ kriptovaliutą išleidusios įmonės „blockchain“ tinklą.

„JAV bendrovė „Ripple“ iš esmės kurią alternatyvą atsiskaitymų sistemai SWIFT, ji paremta „blockchain“ pagrindu, todėl, prisijungę prie „Ripple“ platformos, galėsime atlikti tarpbankinius mokėjimus tarp kitų platformą naudojančių bankų“, – sako p. Karalevičius.

1997 m. įkurtas „Pacific Private Bank“ skelbiasi kaip turto ir investicijų srityse besispecializuojantis bankas. Savo finansinių duomenų neskelbia.

Ponas Kavaliauskas yra turto, gerovės ir fondų valdymo paslaugų, taip pat finansų planavimo, teisės, mokesčių ir verslo konsultavimų, apskaitos paslaugų grupės „Lewben“ valdybos pirmininkas ir vienas akcininkų. Teigiama, kad „Pacific Private Bank“ buvo jo asmeninė investicija.

Bankui „Pacific Private Bank“ laikinai vadovavo buvęs SEB ir Šiaulių bankų vadovas Audrius Žiugžda, kuris duodamas interviu apie Vanuatu banką pernelyg atvirauti nenorėjo.

Vanuatu – salų valstybė

Vanuatu yra salų valstybė Ramiajame vandenyne, Melanezijoje, netoli Australijos.

Tai yra valstybė, kuri siekia privilioti finansų sektoriaus bendroves ir nuo 1970 m. garsėja kaip tarptautinis finansų centras.

Vanuatu turi palankią įstatyminę bazę, taip pat dalyvauja pasaulinėje automatinėje bankinių duomenų apsikeitimo programoje CRS (Common Reporting Standard).

Visgi, Vanuatu vardas mirgėjo „Paradise Papers“ skandale. Dėl šios priežasties, tokie bankai, kaip Vokietijos „Commerzbank“ ar JAV „Citibank“, yra apriboję atsiskaitymus su šia valstybe.

Vanuatu yra viena iš skurdžiausių pasaulio valstybių – BVP vienam gyventojui, anot Pasaulio banko, tesiekia 2.860 USD, tik 10% šalies gyventojų uždirba daugiau nei 40 USD per mėnesį.

Tačiau ši šalis pagarsėjo kaip kriptovaliutoms draugiška jurisdikcija – Vanuatu skelbė, kad priima kriptovaliutą iš norinčiųjų dalyvauti šalies pilietybės suteikimo programoje. Buvo skelbiama, kad Vanuatu pasą galima įsigyti įvykdžius vienkartinį 43 bitkoinų mokėjimą.

Viena pagrindinių Vanuatu partnerių ir rėmėjų yra netoliese esanti Australija, su kuria verslo ir asmeninių ryšių turi kitas „Bankeros“ patarėjų tarybos narys europarlamentaras Antanas Guoga.

Bankera ICO pradėjo vykdyti pernai lapkritį.

Bankera savo veiklai planuoja pasitelkti „blockchain“ technologiją ir tapti kriptovaliutų banku, teikiančiu visas tradicines mokėjimų paslaugas, dalinančiu paskolas ir priimančiu indėlius, platinančiu investicinius produktus, susietus ir su kriptovaliutomis. Numatoma dirbti ir su įprastomis valiutomis.

Šis bankas kuriamas jau veikiančios p. Karalevičiaus kontroliuojamos vienos iš kelių lietuviškų kriptovaliutų keityklų Spectrocoin pagrindu.

Bankera negalėjo pretenduoti į lietuvišką bankinę licenciją, nes Lietuvos bankas yra viešai įvardijęs, kad finansų rinkos dalyviai negali užsiimti su kriptovaliutomis susijusia veikla. Be to, Lietuvos bankas bet kurios finansų įstaigos reikalauja pagrįsti pinigų kilmę, tačiau ne visi ICO rengėjai gali įvardyti konkrečius investuotojus į ICO, nes kai kurie linkę būti anonimais.

bitcoin , , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*