Home » Kriptovaliutos » 5 populiariausios kriptovaliutos

5 populiariausios kriptovaliutos

Populiariausios kriptovaliutos

Kokios kriptovaliutos yra populiariausios? Įdomus klausimas! Šiame įraše pabandysiu įvardinti 5 populiariausias kriptovaliutas.

Iškart perspėju, čia nerasite informacijos apie Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH, eteris), Binance Coin (BNB), Ripple, (XRP), Litecoin (LTC, laitkoinas) ir kitas Top-Shelf kriptovaliutas. Šį apžvalga labiau orientuota į alternatyvias kiptovaliutas (Altcoin altkoinai, šitkoinai).

Pagal kokius kriterijus atrenkamos populiariausios kriptovaliutos?

Dažniausiai kriptovaliutos reitinguojamos pagal rinkos vertę (Market-cap). Mes reitinguosime taip pat, tik pridėsime papildomų kriterijų. Kaip jau minėjau, į šį palyginimą nebus įtrauktos Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH, eteris), Binance Coin (BNB), Ripple, (XRP), Litecoin (LTC, laitkoinas) kriptovaliutos. Visos stabilios kriptovaliutos (Stablecoins) ir kitų kriptovaliutų fork’ai nebus įtraukiami taip pat.

Analizuojant populiariausias kriptovaliutas atsižvelgsime projekto vystymą, į apyvartoje esanti ir maksimaliai leistiną kriptovaliutos skaičių (supply) ir kitus bendruosius parametrus.

Atsižvelgiant į išvardintus kriterijus, straipsnio rašymo dieną 5 populiariausios kriptovaliutos yra šios:

  • Polkadot DOT (4)*
  • Cardano ADA (5)
  • Chainlink LINK (9)
  • Stellar XLM (11)
  • Uniswap UNI (12)

*kriptovaliutų reitingas skaičiuojant pagal rinkos vertę (Market-cap). Duomenys pagal Coincheckup

Polkadot DOT

Polkadot vizija – internetas, kuriame privatūs asmens duomenys būtų saugomi nuo bet kokios centrinės valdžios. T.y. visus savo asmens duomenis saugotume ir kontroliuotume mes patys.

Polkadot komanda siekia sukurti technologiją galinčią kartu sujungti privačius, viešuosius, institucinius blockchain tinklus ir net technologijas, kurios dar nėra sukurtos, į vieną bendrą Polkadot perdavimo tinklą.

Polkadot įžvalga

Pliusas, kad kriptovaliuta turi ribotą tiekimą rinkoje. Šiuo metu kriptovaliutų rinkoje cirkuliuoja 897.66 mln. Polkadot vienetų. Maksimalus galimas skaičius – 1 mldr. Atsižvelgiant į tai, kad beveik viskas galimas Polkadot kiekis jau cirkuliuoja rinkoje, yra nemažas potencialas kainos augimui.

Nedidelis minusas, kad nėra viešai prieinamos informacijos apie projekto vystymą (GitHub).

Cardano ADA

Cardano atvirojo kodo kriptovaliuta paremta decentralizuotu blockchain tinklu. Cardano komandą siekia sukurti išmaniąsias sutartis (Smart contract) galinčias vykdyti funkcijas, kurie negali pasiūlyti jokie iki šiol sukurti protokolai.

Cardano save pristato, kaip yra revoliucinė blockchain technologija, skirta kurti naują decentralizuotą ekonomiką ir demokratizuoti finansus besivystančiose rinkose.

Cardano įžvalga

Ribotą Cardano tiekimas rinkoje. Šiuo metu kriptovaliutų rinkoje cirkuliuoja 31.46 mldr. Cardano kriptovaliutos vienetų. Maksimalus galimas skaičius – 45 mldr.

, ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*