Home » Kriptovaliutos » ICO » Prodeum dingo praėjus 8 dienoms nuo ICO pradžios

Prodeum dingo praėjus 8 dienoms nuo ICO pradžios

Sukčiai

Startuolis „Prodeum“ žadėjo investuotojams sukurti naują maisto produktų ženklinimo sistemą, leidžiančią pirkėjams išsiaiškinti, iš kokios šalies atkeliavo perkami vaisiai ir daržovės, taip pat kokios priemonės buvo naudojamos juos auginant.

Sausio 20 d. kompanija pradėjo platinti žetonus, ir ICO (angl. Initial coin offering, liet. Pirminis kriptovaliutos siūlymas) planavo pabaigti kovo 13 d.

Šio ICO metu platformos plėtrai buvo siekiama pritraukti iki 6 mln. USD (2.000-5.000 ETH).

Nėra aišku, kiek lėšų per „Prodeum“ ICO buvo spėta pritraukti – naujienų agentūra „Bloomberg“ cituoja interneto blogą, kuriame kalbama apie pritrauktus vos 3.000 USD. „TokenDesk“ platformoje buvo skelbiama informacija, kad pavyko išplatinti žetonų už 6 mln. JAV dolerių.

Tačiau jau sausio 27-28 dienomis „Twitter“ naudotojai pastebėjo, kad iš „Prodeum“ svetainės dingo visa informacija, o vietoj puslapio atidaromas langas su žodžiu „penis“ viršutiniame kampe.

Prodeum
„Prodeum“ projektui skirta svetainė tapo visiškai nepasiekiama praėjus 8 dienoms po pasirodymo ICO.

„BuzzFeed“ žurnalistas Ryanas Macas nustatė, kad „Prodeum“ investuotojai, ko gero, mokėjo naudotojams už tai, kad šie ant kūnų užsirašytų projekto pavadinimą ir fotografuotųsi.

Kai kurie naudotojai abejoja, kad „Prodeum“ galėjo būti sėkmingas projektas, mat startuolio „Twitter“ puslapyje tėra užsiregistravę 184 naudotojai, o menamos „Prodeum“ sankaupos pasirodė beveik niekinės.

Tarp „Prodeum“ įkūrėjų minimos net trys lietuviškos pavardės, nurodoma projekto valstybė – Lietuva.

„Įkūrėjai“ apie savo projektą nežinojo

Susisiekus su vienu iš minimų asmenų, kurio duomenimis buvo pasinaudota pristatant projektą, jis patvirtino apie duomenų vagystę.

„Sklando gandai, bet projektas niekaip nėra susijęs su Lietuva. Man buvo persiųsti screenshot’ai (ekrano vaizdo kopijos), kur parašyta, kad aš ten dalyvauju. Visi projektai kuriuose dalyvauju, paskelbti viešai mano „LinkedIn“ profilyje. Tokiuose projektuose, kaip šis – aš nedalyvau.“ – kalbėjo jis.

Jis teigia nežinantis, kas galėtų būti „Prodeum“ autoriai.

„Greičiausiai bandysime kreiptis į teisininkus ir ieškosime būdų, kad už išplatintą neteisingą informaciją atsakytų „TokenDesk“, – dėstė jis. – Nukentėjo mūsų reputacija.“

Kitas minimas asmuo, investuotojas, savo socialiniame tinkle „Facebook“ paminėjo, kad jo tapatybe buvo pasinaudota, ir jis neturi jokio ryšio su „Prodeum“ projektu.

Milijonų negavo

Vis tik minimų 6 milijonų dolerių sukčiai greičiausiai negavo – netrukus išsiaiškinta, kad projekto piniginėje įplaukų būta tik apie 3 eterio valiutos vienetus, kurių vertė rinkoje – apie 3 tūkstančius JAV dolerių. Tačiau sukčiai ir šią sumą išsigrynino.

Ne per seniausiai žiniasklaidoje buvo skelbiama gerokai didesnė – 600 milijonų JAV dolerių vertės – NEM žetonų vagystė. Šalia to „Prodeum“ projektas atrodo kaip nekaltas pokštas.

,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*