Home » Numatomi IPO » EWA IPO įvyko

EWA IPO įvyko

East West Agro

Lietuvos žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA) įgyvendino pirminį viešą akcijų siūlymą (angl. initial public offering, IPO) ir pritraukė 3 mln. Eur.

Bendrovės teigimu, investuotojų paklausa akcijoms pasiūlą viršijo 22%, o siūlomus 125.000 vnt. bendrovės akcijų įsigijo 107 investuotojai.

„Mūsų iškeltas tikslas – tapti biržos bendrove, kurios akcijos būtų likvidžios ir patrauklios investuotojams. Sėkmingai gyvendinome labai svarbų žingsnį šio tikslo“, – pranešime spaudai cituojamas Gediminas Kvietkauskas, EWA generalinis direktorius.

Pasibaigus viešam akcijų siūlymui ir paaiškėjus, kad paklausa viršijo pasiūlą, buvo nuspręsta, kad mažmeniniams neprofesionaliems investuotojams poreikis bus patenkintas visiškai, mažinant akcijų skirstymą atrinktiems profesionaliems investuotojams, rašoma EWA pranešime.

Teigiama, kad didžiąją dalį pritraukto kapitalo bendrovė skirs plėtrai Lietuvoje: 2017-2018 m. ketinama atidaryti naujas techninės priežiūros ir prekybos atstovybes pagrindiniuose Lietuvos rajonuose.

„Pirmiausia plėtra numatyta Šiaulių rajone. Čia jau netrukus ketiname atidaryti 1.500 kv. m. ploto atstovybę, kurioje vietos ūkininkai galės iš arti susipažinti su mūsų prekiaujama ir vietoje eksponuojama modernia žemės ūkio technika. Įdarbinsime ir naujų darbuotojų, kurie rūpinsis klientų aptarnavimu, taip pat technikos priežiūra“, – sako p. Kvietkauskas.

Analitikai vertina, kad EWA akcijos per IPO siūlomos gana brangokai, be to, klausimų jiems esą kyla dėl būsimo jų likvidumo biržoje.

Pardavė 20% akcijų

EWA pirminį viešą akcijų siūlymą po 24 Eur už vieną balandžio 3-28 d. organizavo FMĮ „Orion Securities“. Teigiama, kad IPO, po kurio smulkiųjų investuotojų rankose atsidurs 20% įmonės kapitalo, sudalyvavo ne tik smulkieji, bet ir keletas institucinių investuotojų iš Lietuvos bei Estijos.

Dabar pradedama ruoštis EWA akcijų įtraukimui į „Nasdaq“ Baltijos alternatyviąją vertybinių popierių rinką „First North“. Planuojama, kad tai įvyks iki šių metų gegužės 22 d.

Bendrovė po sėkmingo viešo akcijų siūlymo taip pat įsipareigojusi visiems akcininkams išmokėti tarpinius dividendus – 1,60 Eur vienai akcijai.

2006 m. įkurta EWA yra viena didžiausių žemės ūkio technikos prekybos įmonių Lietuvoje. Įmonė atstovauja žemės ūkio technikos gamintojams „Massey Ferguson“, „Laverda“, „Fella“ ir kitiems. Bendrovės pajamos 2016 m. siekė 23 mln. Eur, beveik 2 k. daugiau, nei 2015 metais. Šiuo metu bendrovėje dirba 59 darbuotojai. Pagrindiniai įmonės akcininkai yra Gediminas Kvietkauskas ir Danas Šidlauskas.

, , , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*