Home » Numatomi IPO » Per IPO Snap įvertinta dukart brangiau nei Facebook

Per IPO Snap įvertinta dukart brangiau nei Facebook

Snapchat IPO

Trečiadienio naktį Lietuvos laiku baigėsi vienas laukiamiausių šių metų IPO (pirminis viešas akcijų platinimas). Socialinį tinklą „Snapchat“ valdanti bendrovė „Snap“ žengs į biržą pritraukusi 3,4 mlrd. USD.

Paskelbta, kad „Snap“ pardavė 200 mln. vnt. akcijų, vidutiniškai už 17 USD už vienetą. Bendrovės vertė rinkoje, sprendžiant pagal akcijų platinimo kainą, siekia apie 20 mlrd. USD.

Nuostolingai vis dar dirbanti bendrovė įvertinta tiek, kiek sudaro daugiau nei 20-ies metų jos pajamos (vertinant pagal prognozuojamas 2017 m. pajamas). Toks rodiklis yra maždaug dvigubai didesnis, nei rinkoje vertinamas kitas socialinis tinklas „Facebook“ (10,5 metinių pajamų).

Kompanijos pateiktuose dokumentuose anksčiau buvo nurodyta, kad bendrovė akcijas tikisi išparduoti 14-16 USD vertės rėžiuose.

Akcijų paklausa pasiūlą per šį IPO viršijo apie 10 kartų, skelbia naujienų agentūra „Bloomberg“, todėl bendrovė galėjo nustatyti net ir 19 USD akcijų platinimo kainą. Tačiau bendrovės vadovybė taip elgtis nenorėjo ir siekė, kad „Snap“ akcijų vertė turėtų kur augti pradėjus jų prekybą biržoje, rašo „Bloomberg“.

„Yra daugybė žmonių, kurie nori prisidėti prie „karšto“ naujo daikto, kurie mato tai kaip pirmą tokią galimybę per kelis pastaruosius metus“, – teigia Davidas Kirkpatrickas, „Techonomy Media“ vadovas.

Prekyba „Snap“ akcijomis NYSE biržoje prasidės ketvirtadienį. Tai bus pirma technologijų kompanija, kurios akcijomis bus pradėta prekiauti NYSE biržoje.

, , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*