Home » Kriptovaliutos » Lietuviai kuria naują banką – Bankera

Lietuviai kuria naują banką – Bankera

Bankera

Bankera savo veiklai pasitelkia Blockchain technologiją ir siekia tapti banku, teikiančiu visas tradicines mokėjimų paslaugas, dalinančiu paskolas ir priimančiu indėlius, platinančiu investicinius produktus. Numatoma dirbti tiek su įprastomis valiutomis, tiek su kriptovaliutomis, kurių tradiciniai komerciniai bankai kol kas privengia.

Pinigų veiklai naujasis bankas ketina pritraukti pasitelkęs sparčiai tarp startuolių populiarėjantį lėšų pritraukimo būdą – įgyvendindamas pirminį kriptovaliutos siūlymą (angl. initial coin offering, ICO). Kitaip tariant, investuotojams ketinama išplatinti naujai leidžiamos Bankera (BNK) valiutos vienetų.

Bankera patarėjų taryboje yra kriptovaliutų ir startuolių pasaulyje žinomi asmenys: euro parlamentaras Antanas Guoga, Graikijos atstovė euro parlamente ir TV žinių vedėja Eva Kaili, buvęs VMI vadovas Modestas Kaseliauskas, NEM valiutos įkūrėjas Lon Long ir kiti.

Nespėjus pasibaigti išankstinio kriptovaliutos siūlymo (pre-ICO) laikui, 10% visų planuojamų išleisti Bankera valiutos vienetų buvo sėkmingai išparduoti.

Rugsėjo-spalio mėnesiais planuojamas rengti pagrindinis ICO, kurio metu investuotojai galės įsigyti 30% visų numatomų išleisti Bankera valiutos vienetų.

Valiutos platinimo per ICO kaina sieks 0,017 Eur už 1 BNK

Pirkdami BNK valiutos vienetus, investuotojai jokių nuosavybės teisių į „Bankera“ banką neįgyja. Tačiau, 20% lėšų, kurias „Bankera“ bankas gaus kaip komisines pajamas iš klientų, yra konvertuojama į kriptovaliutą ir kas savaitę pervedama BNK valiutos turėtojams.

Modelis, pagal kurį Bankera valiutos turėtojams perveda dalį uždirbto pelno yra, kaip savotiškas analogas įprastų akcijų turėjimui ir išmokų, tokių, kaip dividendai, išmokėjimui akcininkams. Kitaip tariant, kiekvieno Bankera valiutos vieneto turėjimas užtikrins papildomus pervedimus iš banko uždirbamo pelno.

Įsigyti BNK valiutos vienetų galima už bet kokias kitas valiutas: tiek tradicines, tiek kriptovaliutas, o platinimas vyksta per SpectroCoin platformą. Teigiama, kad po valiutos išleidimo BNK valiutos vienetai bus įtraukti į populiariąsias kriptovaliutų biržas.

SpectroCoin šiuo metu turi daugiau nei 300.000 vartotojų, yra išdavusi virš 50.000 savo mokėjimo kortelių Per dieną šioje valiutų keitykloje įvyksta transakcijų už 500.000 Eur.

Įmonė kol kas neturi banko licencijos, jos prašyti numato ne Lietuvoje. Greičiausiai licencijos bus siekiama Australijoje. Teigiama, kad Bankera iš esmės yra SpectroCoin kriptovaliutų keityklos verslo tąsa.

Kaip įsigyti Bankera kriptovaliutos?

bitcoin

, , , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*