Home » Kriptovaliutos » Japonija paleis savo kriptovaliutą

Japonija paleis savo kriptovaliutą

Japonijos kriptovaliuta

Didieji Japonijos bankai planuoja pristatyti savo kriptovaliutą „J Coin“, kuri veiktų „blockchain“ technologijos pagrindu.

Japonijos bankai „Mizuho Financial Group“ ir „Japan Post Bank“ gavo Japonijos centrinio banko palaiminimą kurti naują valiutą, su kuria bus galima atsiskaityti perkant prekes ar paslaugas.

Teigiama, kad naujoji kriptovaliuta bus lengvai konvertuojama į Japonijos jenas, o ja atsiskaityti bus galima perkant per specialią išmaniesiems įrenginiams skirtą programėlę.

Atsiskaityti „J Coin“ valiuta bus galima ne tik elektroninėse, bet ir įprastose Japonijos parduotuvėse – kaina bus nuskaitoma su išmaniuoju telefonu nuskanavus vadinamąjį QR kodą, rašo „Financial Times“.

Naujosios valiutos paleidimu siekiama kelių tikslų: sumažinti atsiskaitymų grynaisiais pinigais dalį (Japonijoje jie sudaro apie 70% visų atsiskaitymų, kai bendrai išsivysčiusiose šalyse – tik apie 30%), pademonstruoti Japonijos, kaip technologiškai pažangios šalies, galimybes per 2020 m. Tokijuje vyksiančią vasaros olimpiadą ir duoti atkirtį panašų atsiskaitymo būdą paleidusiai Kinijos elektroninės prekybos milžinei „Alibaba“.

Japonija yra tarp šalių, pakankamai liberliai žiūrinčių į kriptovaliutas. Šiemet šalyje buvo legalizuoti atsiskaitymai bitkoinais mažmeninės prekyboje.

, , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*