Vienas žymiausių pasaulio investuotojas Warren Buffett ir jo verslo partneris Charlie Munger, „Berkshire Hathaway“ kasmetiniame akcininkų susirinkime Omahoje, neretai vadinamame kapitalizmo Vudstoku, šlovino „Apple“ ir negailėjo gerų žodžių „Amazon“ ir „Alphabet“, kuri valdo „Google“.
Stato už „Apple“
„iPhone“ kūrėja, pasak p. Buffett, gamina „ypač lipnius“ produktus, prie kurių vartotojai labai prisiriša, rašo „Reuters“.
6 valandas trukusioje klausimų-atsakymų sesijoje investuotojas taip pat teigiamai įvertino „Apple“ sprendimą supirkti 100 mlrd. USD vertės savo akcijų. Anot jo, tai produktyviausias grynųjų panaudojimas šiai kompanijai.
„Mums labai patiktų, jei „Apple“ akcijų kaina sumažėtų“, – kalbėjo investuotojas. Jis užsiminė, kad mielai įsigytų dar kompanijos akcijų.
„Berkshire Hathaway“ šiuo metu yra trečia pagal dydį „Apple“ akcininkė po „Vanguard Group“ ir „Black Rock“.
„Aš labai džiaugiuosi, kad jie superka akcijas, – teigė milijardierius. – Man patinka mintis, kad mūsų 5%, ar kiek ten jų, išaugtu iki galbūt 6 ar 7% mums neįdedant nė skatiko. Tai neįtikėtina kompanija, – sako p. Buffett. – „Apple“ uždirba beveik dvigubai daugiau nei antra pelningiausių JAV bendrovių.“
„Berkshire Hathaway“ atskleidė, kad šių metų pradžioje įsigijo 75 mln. „Apple“ akcijų ir dabar valdo 240,3 mln. akcijų, kurių vertė siekia 42,5 mlrd. USD.
Bene žymiausio pasaulio investuotojo sprendimas padidinti ir tai stambią „Apple“ akcijų dalį rinkoje sutiktas kontroversiškai. Analitikai nerimauja, kad naujausio bendrovės išmaniojo telefono „iPhoneX“ pardavimai nepatenkins lūkesčių ir tai lems prastesnius kompanijos finansinius rezultatus.
„Mėginimai atspėti, kiek „iPhoneX“ bus parduota per artimiausius tris mėnesius, yra beprasmiai. Tai prilyginčiau nerimui dėl to, kiek „BlackBerry“ telefonų buvo parduota prieš dešimtmetį“, – CNBC komentavo p. Buffett.
Pirmą kartą į technologijų gigantę „Berkshire Hathaway“ investavo 2016 m. Tada buvo įsigyta 10 mln. bendrovės akcijų, o netrukus jų skaičius dar gerokai padidintas.
Po šios žinos technologijų kompanijos akcijų kaina pasiekė rekordines aukštumas.
Pagyrė „Google“ ir Jeff Bezos
87-erių investuotojas „klaida“ pavadino tai, kad niekada neįvertino „Alphabet“ ir „Amazon“ kaip potencialių „Berkshire Hathaway“ investicijų.
„Aš priėmiau neteisingus sprendimus dėl „Google“ ir „Amazon“. Suklydau nesugebėdamas prieiti išvados, kad jaučiu, jog su esama kaina perspektyvos yra gerokai didesnės, nei kaina rodo“, – CNBC cituoja p. Buffett.
Jis atskleidė, kad jam prireikė Bill Gates, „Microsoft“ įkūrėjo, patarimo nustoti naudoti „Altavista“ kaip savo paieškos sistemą ir pereiti prie „Google“.
Omahos pranašu vadinamas p. Buffett taip pat pripažino nuvertinęs „Amazon“ galimybę sutrikdyti mažmeninės prekybos ir kompiuterijos rinką taip sparčiai.
„Aš turėjau labai labai labai gerą nuomonę apie Jeff (Jeff Bezos – „Amazon“ įkūrėjas) sugebėjimus, kai pirmą sykį su juo susidūriau, bet aš jį nuvertinau. Aš stebėjau „Amazon“ nuo pradžių, manau, kad tai, ką Jeff Bezos padarė yra kažkas panašaus į stebuklą. Problema ta, kad kai aš manau, kad kažkas bus stebuklas, stengiuosi už tai nestatyti. Akivaizdu, kad būtų buvę daug geriau, jei būčiau turėjęs supratimo apie tam tikrus verslus“, – kalbėjo p. Buffett.
Kriptovaliutos – šlykštu
Vis dėlto ne viskas, kas susiję su technologijomis, p. Buffett dabar atrodo gerai, rašo „The New York Times“. Vienas dalykų, kuris investuotojui nepatinka – kriptovaliutos.
„Kriptovaliutos pasieks liūdną galą“, – teigė p. Buffett.
Pagrindinis jo argumentas – analogiškas investuotojo nusistatymui prieš auksą: tai ne „produktyvus turtas“, mat kriptovaliutų vertė yra nustatoma tik pagal tai, kiek kažkas už jas pasirengęs mokėti.
„Jei būtumėte nusipirkę aukso Kristaus laikais ir paskaičiuotumėte suminį jo vertės augimą, tai būtų kelios dešimtosios procento“, – kalbėjo p. Buffett.
Jis taip pat pridėjo, kad kriptovaliutos pritraukia „šarlatanus“ ir neskrupulingus žmones.