Home » Kriptovaliutos » Ripple – nauja kriptovaliutų žvaigždė

Ripple – nauja kriptovaliutų žvaigždė

Ripple

Kriptovaliuta Ripple (XRP) žiniasklaidos dėmesio centre atsidūrė dar gruodžio pabaigoje, kai pagal savo rinkos vertę (kapitalizaciją) aplenkė Ethereum kriptovaliutą ir tapo antra vertingiausia kriptovaliuta po bitcoin.

Šiuo metu, visų Ripple kriptovaliutos vienetų rinkos vertė siekia 79 mlrd. USD, skaičiuojant 2,05 USD rinkos kainą už vienetą.

Dar pernai gruodžio pradžioje vienas Ripple vienetas tekainavo 0,007 USD

Palyginimui Ethereum kriptovaliutos kapitalizacija – 132 mlrd. USD. Tiesa, ji vis dar gerokai atsilieka nuo bitcoin rinkos vertės – 243 mlrd. USD.

Priešingai nei bitcoin, Ripple kriptovaliutą sukūrė privati kompanija – San Franciske įsikūrusi „Ripple“, kuri šią kriptovaliutą orientuoja išimtinai į verslą.

Kompanija įkurta 2012 metais, siekiant palengvinti globalias finansines perlaidas. Valiuta skiriasi nuo kitų ir sąsajomis su tradiciniais bankais. Tarp įmonių, kurios naudojasi „Ripple“, yra ir „Santander“, „Bank of America“ ir UBS.

Šią technologiją naudoja ir kai kurios Japonijos, Pietų Korėjos finansinių paslaugų kompanijos, taip plėsdamos šios kriptovaliutos naudojimą.

Skaičiuojama, kad pervedimas XRP valiuta, nepriklausomai nuo dydžio, gali būti įgyvendintas maždaug per 4 sekundes – greičiau nei bet kuria kita kriptovaliuta. Taip pat taikomi gana maži pervedimo mokesčiai, todėl Ripple yra populiarėjantis pasirinkimas ieškantiems alternatyvų bitkoinams.

Priešingai nei kai kurios kitos kriptovaliutos, Ripple nėra kasama. Šią kriptovaliutą kontroliuoja kompanija. Įmonė per mėnesį gali išleisti iki milijardo monetų, kurios, gali persotinti rinką.

Tai gali kelti tam tikrą nerimą, nes, įmonei pasirinkus leisti monetas taip greitai, kaip tik gali, per kiek daugiau nei ketverius metus „Ripple“ pasiūla gali padvigubėti. Taip būtų sukeliamas nemažas spaudimą kainai.

Teigiama, kad buvę ir esami įmonės vadovai dėl valiutos bumo tapo kriptovaliutų milijardieriais.

Rinkos dalyviams reikėtų iki galo įvertinti infliacijos potencialą.

, , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*