Home » Kriptovaliutos » Bitcoin » Pradėjus prekybą ateities sandoriais, Bitcoin vertė artėja prie 20.000 USD

Pradėjus prekybą ateities sandoriais, Bitcoin vertė artėja prie 20.000 USD

prekybą Bitcoin ateities sandoriais

Didžiausiai ateities sandorių biržos operatorei „CME Group“ paleidus prekybą Bitcoin ateities sandoriais, populiariausios kriptovaliutos vertė artėja prie 20.000 USD, o prognozės dėl kainos ateityje vis labiau stulbina – jau kalbama net apie 400.000 USD.

„CME Group“ prekybą Bitcoin ateities sandoriais su santrumpa BTC paleido sekmadienį, praėjus vos savaitei nuo to, kai analogišką produktą pristatė didžiausia pasaulyje pasirinkimo sandorių biržos operatorė „Chicago Board Options Exchange“ (CBOE).

„CME Group“ ateities sandoriai atspindi vidutinę bitkoino kainą 4-iose bitkoinų biržose: „Bitstamp“, GDAX, „itBit“ ir „Kraken“. Palyginimui, CBOE instrumentas atspindi bitkoino kainą vos vienoje bitkoinų biržoje – „Gemini“.

Per keturias valandas nuo prekybos pradžios BTC sandorių kaina smuktelėjo 3,8%, iki 18.760 USD, tiesa, vėliau pamažu pradėjo kilti.

Palyginimui, CBOE prieš savaitę pristatytų ateities sandorių, kurių santrumpa XBT, kaina pirmąją prekybos dieną aukštyn šovė 19%.

CNBC duomenimis, į prekybą „CME Group“ paleistais bitkoinų ateities sandoriais įsitraukė apie 20 finansų tarpininkų, tokių, kaip „Interactive Brokers“ ar „Wedbush Futures“.

Bendrovės „Nasdaq“ ir „Cantor Fitzgerald“ taip pat planuoja paleisti prekybą savo išvestiniais finansiniais instrumentais, susietais su bitkoinais.

Bitcoin kaina pirmadienį 13.15 val. Lietuvos laiku buvo pakilusi iki 19.100 USD už vieną BTC.

Kainos prognozė

Bitcoin kaina artimiausiu metu pasieks 20.000 USD, o paskui lėks lyg meteoritas pasieks ir šešiaženklį dydį, prognozuoja nepriklausomas analitikas Ronnie Moasas.

Ponas Moasas pasaulio finansų žiniasklaidos dėmesį buvo patraukęs vasarą, kai paskelbė laukiantis, kad bitkoinas kainuos 5.000 USD.

Nors tuomet tokia prognozė atrodė drastiška, nes BTC tekainavo 2.600 USD, prognozuota kaina ne tik kad buvo pasiekta, bet ir su kaupu viršyta.

Dabar p. Moasas sako, kad ilguoju laikotarpiu bitcoin kaina turėtų pasiekti 300.000-400.000 USD ir taps vertingiausia pasaulyje valiuta.

„Aš negaliu pasakyti, kiek žemės gelmėje dar yra aukso, bet aš puikiai žinau, koks yra baigtinis BTC kiekis, kiek jo yra dabar ir kad 300 milijonų žmonių per artimiausius dvejus metus bandys įsigyti bent kažkiek BTC“, – sako p. Moasas.

bitcoin , , , , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*