Home » Numatomi IPO » „Novaturas“ oficialiai patvirtino, kad planuoja IPO

„Novaturas“ oficialiai patvirtino, kad planuoja IPO

Novaturas

Didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ oficialiai patvirtino, kad 2018 m. planuoja rengti pirminį viešąjį akcijų siūlymą – IPO. Debiutuoti planuoja Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose.

Žiniasklaidai išplatintame pranešime spaudai pažymima, kad „Novaturo“ akcijos turėtų būti patrauklios tiek instituciniams, tiek smulkiesiems investuotojams. Rašoma, kad investuotojams turėtų imponuoti atpažįstamas prekės ženklas, skaidrus ir efektyvus verslo modelis, pelno augimas, reguliariai mokami dividendai.

Pranešime atskleidžiama, kad „Novaturas“ akcijas platins Lenkijoje, Lietuvoje ir Estijoje, o akcijų platinimo prospektą tvirtinimui pateiks Lietuvos bankui.

Vėliau prospektas su jo santraukos vertimais į lenkų, lietuvių ir estų kalbas bus pateiktas Lenkijos ir Estijos finansų priežiūros tarnyboms.

Taip pat paaiškėjo, kad už akcijų platinimą Lenkijoje bus atsakinga bendrovė „Dom Maklerski PKO Banku Polskiego“, o Lietuvoje – „Swedbank“.

Kol kas neatskleidžiama, kokią dalį akcijų ketinama platinti per IPO.

Neįvykęs sandoris

Po pernai planuoto ir neįvykusio „Novaturo“ pardavimo didžiausiai Lenkijoje kelionių organizatorei „Itaka“, „Novaturo“ savininkė, Lenkijos privataus kapitalo investicijų bendrovė, „Enterprise Investors“ atvirai įvardijo, kad ją domina galimybė bendrovės akcijas pradėti kotiruoti Varšuvos ir Vilniaus akcijų biržose.

2007-aisiais, kai „Novaturą“ įsigijo Lenkijos „Enterprise Investors“, nupirkę 71% bendrovės akcijų, buvo kalbama apie ambicijas bendrovę per kelis metus paversti vienu didžiausių Vidurio ir Rytų Europos kelionių organizatoriumi. Visgi šiai dienai įmonė lyderės pozicijas užima tik Baltijos šalyse.

Penktadienį „Novaturas“ taip pat išplatino pranešimą, kuriame džiūgauja, kad šie metai bus labai geri, nes stebimas rekordinis klientų aktyvumas. Prognozuojama, kad 2018-ųjų vasarą kelionių bumas dar labiau išaugs net ir lyginant su itin aktyviais praėjusiais metais. Per pastaruosius tris mėnesius „Novaturo“ klientai įsigijo 84% daugiau kelialapių 2018 m. vasaros sezonui nei pernai tuo pat metu, tai reiškia, kad daugiau nei 61.000 Baltijos šalių gyventojų jau suplanavo savo vasaros atostogas užsienyje.

Populiariausiomis Baltijos šalių gyventojų vasaros atostogų kryptimis išlieka Turkija, Graikija, Bulgarija, Egiptas bei Ispanija.
Populiariausios žiemos sezono kelionių kryptys – Egiptas, Tailandas ir Vietnamas.

Tarp lietuvių didelio populiarumo sulaukė praėjusiais metais pristatytos kelionės naujomis Kroatijos ir Juodkalnijos kryptimis. Į šias šalis suplanuota net 155% daugiau kelionių, dvigubai daugiau jų suplanuota į keliautojų pamėgtą Maroką. Į Egiptą parduota 125% kelialapių daugiau .

Nuo 1999 m. veikiančiai bendrovei priklauso prekės ženklai „Novaturas“, „ECO travel“, „Novaturas Gold“, „Sofa travel“, „Novatours“, „Novaturo šeimos klubas“, „Eco Travel Mažų kainų specialistas“, „Travel on Spot“ and „DMC Baltic Experts“. Bendrovė siūlo keliones daugiau nei 30 krypčių visame pasaulyje.

, , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*