Home » Kriptovaliutos » ICO » Lietuva ruošiasi ICO reguliavimui

Lietuva ruošiasi ICO reguliavimui

ico reguliavimas

Kriptovaliutos yra viena iš karščiausių finansinių technologijų temų pasaulyje kartu su blockchain technologija ir pirminiais viešaisiais kriptovaliutų siūlymais (Initial Coin Offering, ICO).

ICO – sparčiai pasaulyje populiarėjanti verslo finansavimo alternatyva, kai lėšos verslo projektui pritraukiamos išleidžiant naujus kriptožetonus (tokens).

Susidomėjimas pirminiais kriptovaliutų siūlymais – milžiniškas, kiekvieną dieną pasiekiami nauji rekordai, pagal pritraukiamas investicijas.

Verta paminėti, kad ICO rinka yra praktiškai nereguliuojama, yra daug rizikų, tačiau slypintis potencialas – didžiulis. Tai suprantama, nes kriptovaliutos asocijuojasi su dideliu pelnu ir sėkmingu investicijų pritraukimu.

Siekdama suvaldyti rizikas Lietuva parengė gaires skaidresnei pirminio viešojo žetonų siūlymo projektų veiklai užtikrinti.

Investuotojams bei verslininkams gairėse yra aprašomos verslo ir plėtros galimybės Lietuvoje – nuo pirminio viešojo siūlymo projektų reguliavimo iki įmonių apmokestinimo bei apskaitos. Gairėmis siekiama, kad kuo daugiau skaidriai veikiančių startuolių vykdytų veiklą mūsų šalyje.

Tikimasi, kad gairės padės pritraukti užsienio investicijas ir kurti palankią bei saugesnę aplinką Fintech ir Blockchain verslui Lietuvoje.

Lietuva tokias gaires turės viena pirmųjų Europos sąjungoje

Lietuvių vystomi ICO projektai jau pritraukė daugiau nei 50 mln. Eur investicijų. Pagal tokiu būdu pritrauktą kapitalą Lietuva užima iki 3% viso pasaulio rinkos.

Vis dėl to, Lietuva pagal per ICO pritraukiamas lėšas patenka į pasaulio aktyviausių dešimtuką ir rikiuojasi tarp tokių šalių, kaip JAV, Šveicarija, Rusija, Honkongas, Jungtinė Karalystė ir Kinija.

Tiesa, iki šiol apie du trečdalius pačių lietuvių sukurtų blockchain projektų dėl nepakankamai aiškios ir nepalankios teisinės – mokestinės aplinkos registravosi užsienio šalyse. Nemaža dalis pirminį viešąjį žetonų siūlymą įgyvendinusių Lietuvos startuolių yra registruoti Gibraltare, Mergelių salose, Estijoje, Singapūre.

Pagal įvairius skaičiavimus skelbiama, kad bendrai Lietuvių vystomi ICO projektai jau yra pritraukę daugiau nei 500 mln. Eur investicijų.

Finansų ministerijos ekspertai, rengdami ICO gaires, bendradarbiavo su kitomis finansų institucijomis.

Savo pozicijas dėl pirminio viešojo žetonų siūlymo įgyvendinimo Lietuvoje vietos ir užsienio startuoliams taip pat yra pateikęs Lietuvos bankas, Valstybinė mokesčių inspekcija, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba.

, , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*