Home » Kriptovaliutos » ECB: kriptovaliutos dar nenusipelnė mūsų dėmesio

ECB: kriptovaliutos dar nenusipelnė mūsų dėmesio

kriptovaliutos

Kriptovaliutos dar nesubrendo tam, kad jas reikėtų reguliuoti, teigia Mario Draghi, Europos centrinio banko (ECB) prezidentas.

Klausimo apie bitkoinus jis sulaukė kalbėdamas praėjusį savaitgalį vykusioje spaudos konferencijoje.

„Dėl visko, kas nauja, žmonės turi didelių lūkesčių, tačiau tuo pačiu naujoves gaubia ir didelis neapibrėžtumas. Kalbant apie bitkoinus ir kriptovaliutas, mes nemanome, kad ši technologija jau būtų verta mūsų dėmesio“, – sakė p. Draghi, jį cituoja CNBC.

Jis pridūrė, kad, nors inovacijos gali būti naudingos dėl potencialios naudos, jos taip pat turėtų būtų kritiškai vertinamos dėl keliamų grėsmių.

„Viena iš pamokų, kurias išmokome per praėjusią finansų krizę, yra ta, kad finansinės inovacijos, šiuo atveju kalbame apie finansines ir technologijų inovacijas, turėtų būti priimamos tik didelį dėmesį skyrus rizikų įvertinimui“, – kalbėjo p. Draghi.

Tai jau ne pirmas kartas, kai p. Draghi pareiškia, kad ECB neturi teisės reguliuoti kriptovaliutas.

Skirtingos pozicijos

Populiariausios pasaulyje kriptovaliutos – bitkoino – kaina jau viršijo 5.600 USD. Praeitą savaitę bitkoin rinkos vertė beveik pasiekė 100 mlrd. USD – viršijo JAV bankininkystės milžino „Goldman Sachs“ kapitalizaciją.

ECB kol kas pasirinko laikytis gana atsargios politikos kriptovaliutų atžvilgiu – neskuba jų pasmerkti, tačiau kartu nesiryžta ir apriboti.

Palyginimui, Kinija neseniai ėmėsi konkrečių veiksmų riboti kriptovaliutų keityklas, o Pietų Korėja iš viso uždraudė leisti naujas kriptovaliutas (angl. initial public offerings, ICOs). Bet yra ir priešingo elgesio atvejų – Japonija legalizavo atsiskaitymus bitkoinais už prekes, o Jungtiniai Arabų Emyratai paskelbė, kad bitkoinai yra tokia pati žaliava, kaip metalai ar nafta. Rusijos valdžios atstovai taip pat skelbė apie šalies planus išleisti savo kriptovaliutą.

Lietuvos bankas, nors siekia paversti šalį finansinių technologijų (fintech) centru Vidurio ir Rytų Europoje ir dalina licencijas iš užsienio ateinančioms mokėjimų įstaigoms, neseniai paskelbė, kad finansų rinkos dalyviams nederėtų užsiimti kriptovaliutomis, o ICO beveik prilygino įstatymuose griežtai reglamentuotam vertybinių popierių platinimui.

, , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*
*